Jodinėjimas žirgais

Jodinėjimas žirgais


Jodinėjimas žirgais

Jodinėjimas žirgais – ir pramoga, ir sportas, ir terapija viename. Jeigu iki šiol to nebandėte, pats metas iš arčiau susipažinti su šiais didingais gyvūnais ir apsilankyti viename iš daugelio Lietuvoje veikiančių žirgynų.

Jeigu manote, kad žirgynas ne jums, mat nemokate joti, klystate. Čia laukiami visi – tiek turintys jojimo patirties, tiek nė nebuvę arti žirgo, tiek suaugusieji, tiek vaikai. Žirgynuose dirba profesionalūs treneriai, padėsiantys užmegzti pažintį su žirgais, išmokysiantys jojimo pagrindų ir padėsiantys lavinti jau turimus įgūdžius. Dauguma pradedančiųjų jau po kelių pamokų ima jausti žirgą, vis geriau sekasi jį valdyti, tad kartu patiriamas vis didesnis jodinėjimo malonumas. Na, o pažengusieji gali rinktis savarankišką jojimą. Mažiausieji žirgynų lankytojai gali jodinėti ant ponių, kas daugumai vaikų palieka nepamirštamus įspūdžius. Jojimas žirgais yra pramoga, tinkanti visais metų laikais. Šiltuoju metų laiku jodinėti malonu atviruose aikštynuose, gamtoje, o šaltuoju tai galima daryti uždaruose maniežuose.

Kaip ir užsiminėme, jojimas žirgais yra daugiau nei pramoga. Jodinėjant stiprinamas visas kūnas, lavinami raumenys, gerinama laikysena, netgi gerėja kvėpavimo sistemos darbas, stiprėja imunitetas. Ne veltui jodinėjimas žirgais yra ir viena iš fizioterapijos rūšių (hipoterapija). Ji padeda atsigauti po įvairių traumų, naudojama judėjimo sutrikimams gydyti, negalią turintiems žmonėms, pvz., sergant cerebriniu paralyžiumi, nervų sistemos ligomis, esant vystymosi sutrikimams. Teigiamai veikiamas ne tik kūnas, bet ir emocinė, psichinė būklė. Po jodinėjimo žirgais net sveiki žmonės sako, kad jų galvas maloniai prapūtė vėjas ir padėjo atsipalaiduoti.

Žirgynai siūlo ir įvairias kitas paslaugas bei pramogas, tarkime, pasivažinėjimą žirgais kinkyta karieta ar rogėmis, fotosesiją su žirgais, specialias pramogas mergvakariams, bernvakariams ir kitoms asmeninėms šventėms, būrelius vaikams, edukacinius renginius ir kt.

Jeigu norite susipažinti su žirgais ir išbandyti jodinėjimą bei kitas žirgynų paslaugas, jums patogiausią žirgyną galite rasti internetinėje platformoje www.sodybuskelbimai.lt

Jūsų skelbimo reklama
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau