Pirties nuoma

Pirties nuoma


Pirties nuoma

Pirties nuoma – lietuvių nuo seno mėgstama pramoga. Kartu tai puikus sveikatos stiprinimo būdas, tinkantis visiems metų laikams, bet ypač mėgstamas šaltuoju sezonu. Šiais laikais nebūtina turėti savo pirties, mat jūsų paslaugoms – pirties nuoma, kurią siūlo daugybė kaimo turizmo sodybų.


Norint išsirinkti kokybišką pirtį nuomai, pirmiausiai svarbu išsiaiškinti savo lūkesčius. Pirtys būna įvairių tipų ir vienareikšmio atsakymo, kuris geriausias, nėra. Tradiciškai išskiriamos trys pirčių grupės: suomiška, rusiška (identiška lietuviškai) bei turkiška. 


Suomiška pirtis – viena mėgstamiausių


Suomiška pirtis (sauna) išsiskiria sausu oru (drėgmė 5-25 %) ir aukšta temperatūra (90-130℃). Tiesa, dėl sauso oro didelį karštį nesunku pakelti, bet kūnas gausiai prakaituoja ir intensyviai šalina įvairias susikaupusias nereikalingas medžiagas. 


Gerai pažįstama rusiška (lietuviška) pirtis


Rusiška (lietuviška) pirtis pasižymi panašia oro drėgme bei temperatūra. Pirmoji siekia 80-95 %, o antroji – 50-70℃. Tokia pirtis idealiai tinka pėrimuisi vanta. Beje, skirtingos vantos turi skirtingą poveikį, tad verta pasidomėti ir juo. Universaliausios yra beržinės vantos. Renkantis rusišką (lietuvišką) pirtį nuomai reikia žinoti, kad, nors joje temperatūra žemesnė nei suomiškoje, ją dėl didesnės oro drėgmės pakelti sunkiau, mat mažiau prakaituojama.


Egzotiškoji turkiška pirtis


Kaimo turizmo sodybose jau galima rasti ir turkiškų pirčių. Turkiška pirtis (hamamas) išsiskiria gerokai už oro drėgmę žemesne temperatūra. Oro drėgmė čia būna apie 100 %, o temperatūra – 50-60℃. Tradicinė turkiška pirtis pasižymi ir muilo putų gausa, kurios naudojamos masažui. 


Infraraudonųjų spindulių pirtis – vis labiau įsigalinti naujovė


Verta paminėti ir vis labiau populiarėjančias infraraudonųjų spindulių pirtis, tinkančias net karščio nemėgstantiems žmonėms. Jose oras įkaista tik iki 45-55℃. Skirtingai nei kitose pirtyse, čia kaitinamas ne oras, o tiesiogiai žmogaus kūnas. Dėl to, nors nejaučiamas stiprus karštis, vis tiek itin gausiai prakaituojama ir vyksta ypač intensyvus organizmo valymasis. 


Dėmesys aplinkai


Renkantis pirtį nuomai reikėtų atsižvelgti ne tik į jos tipą, bet ir aplinką. Vykstant su antrąja puse, šeima ar nedidele draugų kompanija, puikiai tiks pirties namelis. Įprastai jis būna įrengtas atokiau nuo bendro sodybos komplekso, arčiau vandens telkinio, turi nedidelę salę pasisėdėjimui ir kelias miegamąsias vietas. Jeigu vykstate su didesne kompanija, verčiau apsistoti pagrindiniame sodybos pastate, o pirtį nuomotis atskirai – bus erdviau ir patogiau. Tik tokiu atveju turėtumėte žinoti, kad pirtimi teks dalytis ir su kitais sodybos svečiais, tad dažniausiai būtina iš anksto rezervuoti apsilankymo pirtyje laiką. Svarbu pasidomėti ir tuo, kur galima atsigaivinti po pirties – tik duše, o gal yra baseinas ar šalia telkšantis ežeras, upė, tvenkinys. 


Edukacinės pirties programos – puiki dovana


Kai kurios sodybos siūlo edukacines pirties programas, kur jus pasitinka patyręs pirtininkas, papasakoja apie pirties tradicijas, pamoko, kaip tinkamai ja naudotis, drauge išbandote įvairias sveikatinimosi procedūras. Edukacinės pirties pramogos gali tapti puikia dovana ar ypatinga šventės programa.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau