Pirties nuoma Telšiai

Pirties nuoma Telšiai


Pirties nuoma Telšiai

Pirties nuoma Telšiuose ir aplink Telšius – ne tik smagi pramoga savaitgaliui, bet ir didžiulė nauda sveikatai. Nuo seno žinoma, jog kaitintis pirtyje ne tik malonu, bet ir stiprina organizmą. Tiesa, norint pajusti sveikatinantį poveikį, pirtį reikia rinktis labai atsakingai ir išmanyti kaitinimosi joje taisykles.


Lietuvoje kaip ir kitose šiaurinėse valstybėse populiariausios sausos karštos pirtys, kuriose temperatūra gali siekti net iki 100℃. Tokiose ypač malonu kaitintis šaltuoju metų laiku. Visgi reikia prisiminti, kad didelis karštis – ne visiems. Prie jo geriausia pratintis pamažu, temperatūrą pirtyje keliant palaipsniui. Labai svarbu įsiklausyti į savo kūną – pirtyje būti turėtų būti gera, malonu, tai neurėtų varginti ar kelti diskomfortą. Jeigu jaučiatės nepatogiai, norisi bėgti iš pirties, greičiausiai ji yra per karšta. Per didelė kaitra organizmui sukelia šoką, o tai stabdo detoksikaciją ir net gali pakenkti sveikatai. Ypač atsargūs turėtų būti turintys širdies bei kraujagyslių problemų ir sergantys kitomis lėtinėmis ligomis. 


Jeigu nesate karščio mėgėjai, jums labiau tiks švelnesnio poveikio garinė pirtis. Beje, būtent jos yra tinkamiausios vanojimuisi vantomis. Pastarąsias reiktų rinktis kruopščiai, mat skirtingos vantos turi skirtingą poveikį sveikatai. Bene universaliausios ir mėgstamiausios yra beržinės vantos. Lietuvoje mėgstamos ir ąžuolinės, o mėgstantys aštresnius pojūčius mielai vanojasi ir spygliuočių vantomis. 


Apskritai lankytis pirtyje rekomenduojama tik gerai nusiteikus, atsipalaidavus, niekur neskubant. Lai visos varginančios mintys lieka už pirties slenksčio. Leiskite karščiui apvalyti ne tik kūną, bet ir protą. Profesionalūs pirtininkai pataria pirtyje vengti bet kokių įtampą keliančių kalbų, o ir apskritai čia verčiau patylėti, ramiai pabūti, gal pamedituoti ar tiesiog įsiklausyti į save. Moksliniai tyrimai atskleidžia, jog tinkamas kaitinimasis pirtyje skatina laimės hormonų endorfinų gamybą organizme, tad po pirties procedūrų jaučiamės pakylėti ir tarsi naujai atgimę.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau