Pirties nuoma Utena

Pirties nuoma Utena


Pirties nuoma Utena

Pirties nuoma Utenos apskrityje tokia pat populiari kaip ir visoje Lietuvoje. Pasikaitinti pirtyje ne tik malonu, bet ir naudinga sveikatai. Šiandien pirčių yra pačių įvairiausių, tad kokią pasirinkti?


Vienos populiariausių yra tradicinės lietuviškos (rusiškos) pirtys, kurias bene dažniausiai galima rasti kaimo turizmo sodybose. Jose yra karšti akmenys, ant kurių pilamas vanduo įkaitina visą patalpą, taip pat įrengti mediniai gultai. Kuo aukštesnis gultas, tuo didesnė ir temperatūra, tad, jeigu pirtis nėra ta pramoga, kuria mėgaujatės dažnai, verčiau pirmiausiai įsitaisyti ant apatinio gulto. Apskritai lietuviška pirtis pasižymi 70-90 proc. oro drėgme, o temperatūra čia gali siekti iki 80°С. Tokie pirties malonumai neatsiejami nuo pėrimosi vantomis, tad kaitinimasis pirtyje tampa ištisu ritualu. Beržinė, ąžuolinė, spygliuočių ar kita vanta pasižymi vis kitokiomis savybėmis, tad apie tai rekomenduojama pasidomėti išsamiau.


Utenos apskrityje kaip ir visoje Lietuvoje ne mažiau populiarios ir saunos (suomiška pirtis). Sauna nuo lietuviškos (rusiškos) pirties skiriasi gerokai sausesniu oru. Taigi, nors karštis čia gali siekti net iki 130°С, jį pakelti lengviau, mat drėgmė siekia iki 20 proc. Todėl saunos nuoma rekomenduojama tiems, kurie negali pakelti didelio karščio, bet vis tiek nori pasikaitinti pirtyje. Sauna tai ir terapija, ir atsipalaidavimas viename.


Vis populiaresnė tampa turkiška pirtis (hamamas), ją jau galima rasti ne tik didžiuosiuose šalies SPA centruose, bet ir kai kuriose kaimo turizmo sodybose. Kartais turkiška pirtis vadinama tiesiog garine pirtimi. Skirtingai nei lietuviškoje (rusiškoje) pirtyje, čia garas kyla iš specialių angų, o ne nuo įkaitintų akmenų. Tradicinis hamamas pasižymi marmuriniais mozaikiniais gultais, o dažnai ir tokiomis pat sienomis bei grindimis. Turkiška pirtis įkaista iki labai komfortabilaus 40-50°С karščio. Beje, tradicinis hamamas kone neįsivaizduojamas be profesionalaus pirtininko paslaugų, kuris atlieka tradicinį putų masažą, nušveičia kūną specialia pirštine, įtrina odą aliejais bei atlieka kitas itin atpalaiduojančias procedūras.


Vienas šiuolaikiškiausių sprendimų – infraraudonųjų spindulių pirtis. Jos pačios tinkamiausios tiems, kurie yra neatsparūs karščiui ar drėgmei. Išbūti infraraudonųjų spindulių pirtyje itin lengva, oras čia įkaista tik iki 45-55°С, drėgmė čia išvis kone nejuntama. Nepaisant to, infraraudonųjų spindulių pirtis labai intensyviai veikia organizmą, mat šiluma nukreipiama tiesiai į jį, o ne spinduliuojama į aplinką. Sakoma, kad kaitinantis tokioje pirtyje toksinų išsiskiria keturis kartus daugiau nei bet kurioje kitoje pirtyje. Taigi infraraudonųjų spindulių pirties nuoma yra puikus sprendimas norintiems organizmo detoksikacijos. 

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus. Sužinoti daugiau